Sportovně-rekreační areál  Vrchbělá

zábava s rodinou a relax

O projektu

Celý sportovně-rekreační areál Vrchbělá byl spolufinancován z prostředků z Evropského fondu pro regionální rozvoj na území bývalého vojenského výcvikového prostoru Ralsko. V rámci projektů „Multifunkční turistické centrum“ a „In-line Park Bezděz“ byl postaven hotel s nedalekým kempem, lanové centrum, rozhledna, několik kilometrů in-line dráhy a dětská zoo

Cílem bylo vytvořit kvalitní infrastuktury a služby cestovního ruchu pro všechny skupiny návštěvníků a obyvatele kraje. V rámci budování Sportovně-rekreačního areálu Vrchbělá byla vybudováná In-line dráha, rozhledna, dětské hřiště, naučná stezka, mini Zoo, lanové centrum, kemp a hotel. Došlo také k napojení areálu se stávající cyklotrasou KČT č. 3045.

Před započetím vlastní stavby muselo dojit k revitalizaci celého území o rozloze 60 ha. Bylo třeba provést pyrotechnický průzkum a odstranit nalezenou munici, odstranit původní vojenské objekty a vypořádat majetková prává vlastníků pozemků. Přípravné práce . na projektu započaly již v roce 2010. Vlastní výstavba začala v roce 2012, původně  plánovaný termín dokončení stavby  v roce 2013 nebyl dodržen, proto byl areál zkolaudován až na jaře 2016. 

Centrum bylo slavnostně otevřeno dne 23.8.2016.

Sportovně-rekreační areál byl vybudován v rámci 2 projektů: In-line park Bezděz a Multifunkční turistické centrumCelkem Středočeský kraj ve Vrchbělé investoval 272 milionů korun, z toho 75 milionů pokryla dotace z Regionálního operačního programu Střední Čechy. 

Správa areálu byla svěřena Středočeské centrále cestovního ruchu.